Dátum: 2024 április 25. (csütörtök) | Márk

hírek

Doha után Dubajban is két aranyérmet nyert Gyurta Dani

2014. augusztus 31-én és szeptember 1-én rendezték meg a Rövidpályás Úszó Világkupa második állomását Dubajban (az elsőről ITT olvashat bővebben). Természetesen úszónk, Gyurta Dani itt is három számban volt érdekelt.

Pénteken 50 méter mellen – akárcsak Dohában – itt is a tizennegyedik idő lett az övé, amivel sajnos nem sikerült a döntőbe jutás.

A második verseny a 200 méter mellúszás volt, ahol az első időt úszva, 2:06:97-tel került a fináléba. A döntőben elképesztő tempót diktálva tizenkilenc századmásodperccel javította meg saját, 2009. december 13-án, Isztambulban - még "cáparuhában" - felállított rekordját (2:00.67). Az új csúcs 2:00:48.

Az alábbi videóban ezt az úszást is megtekintheti.

Szombaton a 100 méter mell előfutamában ismét az első idővel került a délutáni döntőbe, ahol, bár a táv felénél még csak a negyedik helyen volt, a célba már ő ért be elsőnek, így újabb aranyérmet szerzett a Dubai-ban megrendezett Világkupa sorozatban! Ideje 57:11 másodperc volt!