Dátum: 2024 április 18. (csütörtök) | Andrea, Ilma

hírek

Rövidpályás Úszó Világkupa hatodik állomás – Tokió

Néhány napja még Pekingben szálltak vízbe, kedden és szerdán (október 28-án és 29-én) azonban már Tokióban kellett bizonyítani Gyurta Daninak és Gergőnek a Rövidpályás Úszó világkupa hatodik állomásán.

Ahogy megszokhattuk, Dani kedden 50 és 200 méter mellen úszott. Először a rövidebb távon sikerült második idővel (27:10-zel) bejutnia a döntőbe, ahol Schoeman mögött a második helyen ért célba (26:60-nal), így ezüstérmet szerzett!

Ahogy azt megszokhattuk, 200 méter mellen ismét legyőzhetetlen volt úszónk. Már az előfutamból is elsőként került a fináléba (2:05:93-mal), ahol még ebből is három másodpercet lefaragva gyűjtötte be újabb aranyérmét. Érdekesség, hogy a döntőben csupa Japán ellenfele volt Daninak!

Gergő 400 méter gyorson és vegyesen is indult a mai napon. A "gyorsabb" számban ezen a napon sajnos csak a kilencedik időt úszta (3:47:04), így nem jutott be a legjobbak közé. A vegyes úszás fináléjában a hetedik idővel kvalifikálta magát és 4:06:10-zel a harmadik helyen ért célba!

Szerdán Dani 100 méter mellen a harmadik előfutamban indult és 59:70-nel elsőként jutott a délutáni fináléba. Ott két és fél másodperccel (57:25-tel) gyorsabbat úszott, így sikerült megőriznie ezt az elsőséget és újabb aranyérmez szerzett.

Gege a szokásos 1500 méter gyorson indult és a döntőben 14:38:27-tel, közel kilenc másodperccel megelőzte a második helyezett Brown, így ő is megszerezte újabb elsőségét.

Folytatás a Rövidpályás Úszó világkupa utolsó állomásán, november 01-én és 02-án Szingapúrban.